Share
Yüksek Öğretimde Uzaktan Eğitim

Yüksek Öğretimde Uzaktan Eğitim

Uluslararası Uzaktan Eğitim Derneği (UZEG), 25 Aralık 2010 Cumartesi günü saat 13:30-17:30 arasında, Ankara-Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonu‘nda ‘‘Yüksek ÖğretimdeUzaktan Eğitim‘‘ konulu panel düzenlemiştir. Panele; Uzaktan Eğitime ilgi duyan birçok davetli ilgi göstermiştir.

Panelde; UZEG Başkanı Serkan DÜZGÜN gerçekleştirdiği açılış konuşmasında; Uluslararası Uzaktan Eğitim Derneği’nin, öncelikle ülkemiz olmak üzere bütün dünyada uzaktan eğitim kavramının farkındalık düzeyini artırmak ve yapılan uygulamaları yaygınlaştırmak üzere kurulduğu, bu noktadan hareketle, uzaktan eğitimin yalnızca teknik bir iş olmadığı, pedagojik yönünün de ağırlık kazanması gerektiği düşüncesi ile; farklı alanlarda bulunan fakat ortak paydası uzaktan eğitim olan kişi ve kurumları dernek bünyesinde bir araya getirmeyi hedeflediklerini ve bu birlikteliği, hiçbir ideolojik, siyasi, ticari ve akademik ön yargıya kapılmadan sağlamanın derneğin ana prensiplerinden olduğunu ifade etmiştir.

Ayrıca, yapılan her çalışmada; toplumun 4 temel dinamiği olan kamu kurumları, üniversiteler, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirmeye özen gösterdiklerini bu sayede farklı kurumların birbirlerini daha iyi anlayıp sinerji oluşturarak ülkedeki inovasyona daha büyük katkı vereceklerini düşündüklerini belirtmiştir.

Türk Telekom adına Kamu Satış ve Proje Direktörü Hakan İNANIR açılış konuşmalarını yapmışlardır.

Panelist olarak; Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Ekrem ÖZKUL, Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü Prof. Dr. Orhan TORKUL, Gazi Üniversitesi Uzaktan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ergün KASAP, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin MUTLU, Türkiye Bilişim Vakfı Ankara Temsilcisi Dr. Aydın KOLAT, enocta Genel Müdürü Ahmet HANÇER katılmışlardır.

Panelin sonunda dinleyici katılımcı olarak katılan kişiler soru-cevap bölümünde panelistlere Uzaktan Eğitim ile ilgili soru ve düşüncelerini dile getirdiler.

Panelistlere, UZEG adına Yönetim Kurulu adına Serkan DÜZGÜN tarafından Plaketleri takdim edildi. Panel kokteyl ile sona erdi.