Share
Özgeçmiş

Özgeçmiş

UZEGİD Yönetim Kurulu Başkanı


Dr. Serkan Düzgün

2000 yılında Gazi Eğitim Fakültesini, 2003 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisansını, 2015 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Doktora öğrenimini tamamlamıştır. 2017 yılında ise Anadolu Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünü tamamlamıştır.
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Misafir Öğretim Üyesi olarak; Medya ve Kültür ve Sosyal Medya İletişimi derslerini vermektedir.
2000-2012 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığının farklı kurum ve kademelerinde görev almış, eğitim teknolojileri ve uzaktan eğitim projelerini yürütmüştür. 2012-2020 yılları arasında Sosyal Güvenlik Kurumunda farklı birimlerde yönetici olarak görev almış, SGK TV, SGK Çocuk, SGK Sosyal Medya, Video Konferans, SGK Web Portalı ve SGK e-Öğrenme projelerini yürütmüştür.
Yunus Emre Enstitüsünün yabancılara Türkçe öğretimini amaçlayan Türkçenin Sesi Radyosunun kurulması çalışmalarına destek vermiştir.
Uzaktan Eğitim ve İletişim Derneği Başkanı ve Basın, Yayın ve Gazeteciler Cemiyeti Üyesi olarak sivil toplum faaliyetlerini yürütmektedir.

https://www.linkedin.com/in/serkanduzgun